podstawki na swieczki

Każdy z nas kocha świece i ciepłą poświatę jaką one dają. Wykorzystujemy je nie tylko jako standardową ozdobę wnętrza, ale także towarzyszą nam one podczas ważnych uroczystości. Świece tlą się na stole weselnym, komunijnym czy też urodzinowym. Nie da się ukryć, że są one wyjątkowo symboliczne. Jednak podstawki pod świece stanowią nieodłączny element zarówno dekoracyjny jak i praktyczny. To one dodają świecom uroku, a jednocześnie zabezpieczają obrusy i blaty stołów przed kapiącym woskiem. Tego typu podstawki mogą być różne. Jednak z jakiego materiału sprawdzą się najlepiej?

Podstawki pod świece z transparentnego szkła

Podstawki pod świece mają różne wymiary i kształty, a także produkowane są one z różnorodnych materiałów. Jednymi z najbardziej uniwersalnych podstawek pod świece są te, wykonane z transparentnego szkła. Takie podstawki pod świece mają wiele zalet. Przede wszystkim, bardzo łatwo usunąć z nich zaschnięty wosk. Co więcej, zwykle świetnie się one prezentują. Szło jest jednym z bardziej elegancki tworzyw i sprawdzi się jako dekoracja podczas wielu, różnych okazji. Oczywiście szkło, z którego są wykonane podstawki pod świece nie zawsze musi być transparentne. Obecnie można znaleźć szklane podstawki pod świece ze szkła barwionego na kolor biały, czarny lub na inne, bardziej dynamiczne kolory. Niemniej jednak modele przeźroczyste są najbardziej uniwersalne i klasyczne.

Drewniane podstawki pod świece

Kolejnym modelem podstawek pod świece są te, wykonane z drewna. Tego typu podstawki cechuje niezwykła eklektyczność. Świetnie sprawdzają się one jako dekoracje do wnętrz w stylu boho. Drewniane podstawki do drewna jednak mają te wadę, że zaschnięty wosk dość ciężko z nich usunąć. Niemniej jednak można pokusić się o ich polakierowanie. Wówczas takie podstawki pod świece nieco stracą swój naturalny wydźwięk, jednak będą o wiele bardziej praktyczne.

Podstawki pod świece wykonane z tworzyw sztucznych

Ostatnim rodzajem podstawek pod świece są te, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Oczywiście w tym celu korzysta się z materiałów odpornych na działanie ciepła jak np. silikon. Takie podstawki pod świece należą do najtańszych i najbardziej praktycznych. Bez problemu można je myć i czyścić. Niemniej jednak silikonowe podstawki pod świece nie gwarantują takiej klasyczności i elegancji jak modele szklane czy drewniane. Z racji swojej odporności, podstawki pod świece wykonane z tworzyw sztucznych posłużą nam na bardzo długo, jeśli tylko będziemy regularnie je czyścić.